Pożyczka Termomodernizacyjna

Preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Co to jest Pożyczka Termomodernizacyjna/ Pożyczka na Efektywność Energetyczną/Pożyczka na Modernizację Energetyczną w budynkach?
Oferta finansowania modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych, kierowana głównie do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz towarzystw budownictwa społecznego (TBS) z terenu województw dolnośląskiego, małopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Środki przeznaczone na pożyczki w województwie łódzkim zostały wykorzystane. W województwie małopolskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim o pożyczkę mogą także ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, natomiast w województwie pomorskim, dodatkowo, przedsiębiorstwa usług energetycznych (ESCO).
 
Zalety Pożyczki Termomodernizacyjnej/Pożyczki na Efektywność Energetyczną/Pożyczki na Modernizację Energetyczną w budynkach
  • niskie oprocentowanie
  • długi okres spłaty
  • karencja w spłacie kapitału
  • brak opłat i prowizji (w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim dotyczy części pożyczki finansowanej ze środków publicznych)
  • proste procedury.
Finansowanie
Pożyczka Termomodernizacyjna/Pożyczka na Efektywność Energetyczną/Pożyczka na Modernizację Energetyczną w budynkach jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 województw: dolnośląskiego, małopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Środki te zostały powierzone Alior Bankowi przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Europejski Bank Inwestycyjny (EBI).