9 lipca, 2018

Władze Zrzeszenia

Zarząd Zrzeszenia Audytorów Energetycznych

zdjecie Dariusz Heim na stronę 2

Prezes Zarządu

Prof. dr hab. inż. Dariusz Heim

Jest pracownikiem Katedry Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz przewodniczącym KT 179, ds. Ochrony cieplnej budynków, w ramach PKN.

Specjalista w obszarze szeroko rozumianej fizyki budowli, ze szczególnym uwzględnieniem badań i modelowania procesów fizycznych zachodzących w budynkach. W szczególności są to zagadnienia konwersji energii promieniowania słonecznego wraz z magazynowaniem ciepła, oświetlenia dziennego, komfortu cieplnego, jakości powietrza, szczelności powietrznej budynków, monitorowania parametrów środowiska zewnętrznego oraz inżynierii materiałów budowlanych. Jest członkiem wielu międzynarodowych stowarzyszeń oraz komitetów naukowych i organizacyjnych konferencji (m.in. IBPSA, IABP, IAUC)

DSC_3377-12

Wiceprezes Zarządu

dr hab. inż. Arkadiusz Węglarz

Doradca Zarządu ds. Gospodarki Niskoemisyjnej w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., Adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Wiceprezes Zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. 

Współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, kilkudziesięciu opracowań technicznych i artykułów prasowych o tematyce budowlanej i efektywności energetycznej w gospodarce.

Robakiewicz

Sekretarz Zarządu

dr inż. Maciej Robakiewicz

Maciej Robakiewicz, doktor inżynier budownictwa, rzeczoznawca budowlany, audytor energetyczny, organizator i wykładowca szkoleń, autor kilkunastu podręczników i poradników oraz ponad stu artykułów dotyczących efektywności energetycznej.

600x600

Skarbnik zrzeszenia

dr inż. Andrzej Wiszniewski

Prezes Narodowej Agencji Poszanowania Energii S.A.

Ekspert w dziedzinie systemów zaopatrzenia w energię, odnawialnych źródeł energii, kogeneracji, optymalizacji procesów spalania. Specjalizuje się w planowaniu energetycznym,
gospodarowaniu energią oraz doborze i ocenie wpływu na środowisko systemów zaopatrzenia w energię budynków.

IMG_4155

Członek Zarządu

dr inż.Wiesław Sarosiek

Członek Zarządu  Narodowej Agencji Poszanowania Energii S.A. 

Ekspert w dziedzinie diagnostyki cieplnej budynków i budownictwa energooszczędnego. Autor lub współautor licznych prac z zakresu efektywności termomodernizacji oraz racjonalizacji energii w budynkach.

zurawski

Członek Zarządu

mgr inż. Jerzy Żurawski

Jest współzałożycielem Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska zajmującej się zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą energooszczędnością budynków.

Współtworzy programy komputerowe wspomagające obliczenia cieplne budynków. Jest organizatorem szkoleń, konferencji, a także konsultantem i wykonawcą projektów domów energooszczędnych. 

mm

Członek Zarządu

dr inż. Maciej Mijakowski

Specjalista w zakresie energooszczędnych systemów HVAC oraz ich modelowaniu w ramach fizyki budynku, prezes Fundacji Poszanowania Energii, adiunkt na wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, członek zarządu IBPSA Poland.

Komisja Rewizyjna

Przewodnicząca: Małgorzata Kwestarz
Członek komisji: Jerzy Kwiatkowski

 

Członek komisji: Małgorzata Sobczak