Ogólnopolski Kongres Klimatyczny w Budownictwie GREEN PLANET dn. 5 czerwca 2024 r., Olsztyn

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Kongresie Klimatycznym w Budownictwie GREEN PLANET to cykliczne wydarzenie poruszające problematykę zmian jakie czekają branżę budowlano-mieszkaniową w związku z wymaganiami klimatycznymi UE.

Tegoroczny Kongres organizowany jest przy współpracy z Uniwersytetem Warmińsko Mazurskim i odbędzie się 5 czerwca 2024 w Olsztynie.

Program  GREEN PLANET w panelach:

    Panel I: Budownictwo zrównoważone w Polsce w świetle wymagań klimatycznych Unii Europejskiej (Znowelizowana Dyrektywa Charakterystyki Energetycznej,  raportowanie ESG, termomodernizacja)
    Panel II: W zgodzie z naturą: odnawialne surowce w budownictwie (prefabrykacja, budownictwo drewniane)
    Panel III: Budownictwo zielone w redukcji śladu węglowego
    Panel. IV – Gospodarka w obiegu zamkniętym – recycling

Podczas, pięciu paneli tematycznych grono zaproszonych ekspertów i praktyków dyskutować będzie nad innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu ekologii i zrównoważonego rozwoju w budownictwie, prezentując nowoczesne niskoemisyjne materiały i technologie budowlane w odniesieniu w świetle aktualnych przepisów budowlanych  Wymagań Technicznych i klimatycznych.

To nie będzie debata o klimacie, ale wymiana praktycznych i rzeczowych informacji podczas wykładów i rozmów kuluarowych na temat zmian jakie czekają nie tylko rynek budowlany, ale także inwestorów w zakresie budownictwa w związku z ograniczeniem emisji CO2. Problematyka poruszana podczas GREEN PLANET dotyczy wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego w budownictwie; architektów, producentów materiałów i systemów budowlanych, przedsiębiorstw sektora budowlanego i mieszkaniowego, inwestorów z obszaru samorządów.

Celem Kongresu „Green Planet” jest podkreślenie zaangażowanie branży budowlanej w działania na rzecz ochrony środowiska i dostosowania się do zmian klimatycznych oraz  wytycznych UE.

Program i zapisy www.archmedia.pl/konferencje