FMB3, czyli jak termomodernizować stare budownictwo dn. 19.09.2023 r.

W Polsce mamy styczność z ogromną potrzebą modernizacji starego budownictwa. Duża jego część nie jest zabytkiem, ale jest pod ochroną konserwatora zabytków. To niesie za sobą określone konsekwencje. O tym będziemy dyskutować podczas Forum Modernizacje w Budownictwie FMB 3.

REJESTRACJA

Ochrona konserwatorska budynku polega na zabezpieczeniu obiektu wpisanego do rejestru zabytków lub do gminnej ewidencji przed wykonaniem prac budowlanych, remontowych i konserwatorskich mogących uszkodzić lub zmienić charakter takiego budynku.

Wobec tego mając na uwadze ograniczenia zakresie modernizacji takiego budynku należy się zastanowić w jaki sposób optymalnie dobierać rozwiązania i technologie mogące zapewnić współczesne standardy przede wszystkim w zakresie efektywności energetycznej. Jak wykonać tego typu prace? Jak je zaplanować? O tym wszystkim będziemy rozmawiać już 19 września w czasie FMB 3 czyli Forum Modernizacje w Budownictwie.

Dlaczego termomodernizacja starych budynków jest wyzwaniem?

Aktualnie wszystkie prognozy jednoznacznie wskazują, że powszechna termomodernizacja będzie dotyczyła w dużej mierze starych budynków nie będących zabytkami. Stanowi to wyzwanie trudne do zrealizowania ze względu na potrzeby finansowe w tym obszarze, a także ze względu na złożoność działań potrzebnych do wykonania prac modernizacyjnych.

Forum Modernizacje w Budownictwie stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie branży budowlanej na specjalistyczną wiedzę techniczną w zakresie renowacji budynków, zarówno na poziomie projektowania, jak i wykonawstwa. Forum gościć będzie wybitnych, niekwestionowanych ekspertów budowlanych.

FMB skierowane jest do projektantów, architektów, inżynierów, audytorów energetycznych, osób na co dzień zajmujących się projektowaniem, budową i nadzorem obiektów budowlanych. Forum jest platformą promocji wiedzy w zakresie modernizacji zasobów budowlanych.

Wydarzenie odbędzie się w formule online. Dostęp jest bezpłatny, ale rejestracja jest wymagana.

DATA: 19 września 2023.

START: godzina 10:00

Rejestracja na stronie: www.forumfmb.pl