W ramach projektu RINNO opracowano szereg narzędzi IT, które mają na celu ułatwienie decyzji, planowania i realizacji projektów remontowych. Narzędzia te zostaną zaprezentowane przez ich twórców podczas serii webinariów. Pierwszy zestaw narzędzi koncentruje się na:
Narzędziach do Poprawy Planowania i Projektowania Remontów Budynków
W imieniu Partnera projektu – Narodowej Agencji Poszanowania Energii S.A. serdecznie zapraszamy do udziału w webinarach,
Szczegółowy program i rejestracja dostępne są na stronie: https://nape.pl/rinno-webinar/
Uwaga: Webinaria będą prowadzone w języku angielskim, dlatego program i strona rejestracji są dostępne w tym języku.
Webinary odbędą się w następujących terminach i będą obejmować prezentację następujących narzędzi:
- 24 września 2024 r. o godzinie 14:00 CET
Digital Twin – Narzędzie do wstępnej analizy energetycznej budynku oraz alternatywnych scenariuszy remontu. Pomaga szybko ocenić efektywność energetyczną potencjalnych scenariuszy remontowych na podstawie ograniczonych danych wstępnych i zdefiniować interesujące środki remontowe.
INTEMA.building – Aplikacja webowa do dokładnych symulacji energetycznych budynków, umożliwiająca modelowanie różnych systemów energetycznych. Estymuje potrzeby elektryczne i grzewcze budynku przed i po remoncie. - 25 września 2024 r. o godzinie 14:00 CET
VERIFY – Platforma webowa do oceny cyklu życia (LCA) i kosztów cyklu życia (LCC) planowanych remontów budynków. Umożliwia porównanie wyników z aktualnym stanem budynku pod kątem czynników środowiskowych i ekonomicznych.
TEA Tool – Narzędzie do oceny i symulacji scenariuszy remontowych, które umożliwia wybór optymalnego rozwiązania na podstawie raportu dotyczącego różnych rodzajów zakłóceń (np. hałas, przestrzeń, odpady). - 2 października 2024 r. o godzinie 14:00 CET
Renovation Scenario DSS – System wsparcia decyzji, który umożliwia dokonanie świadomego wyboru optymalnego scenariusza remontowego na podstawie holistycznej oceny.
Job Scheduling Optimizer – Platforma webowa wspierająca planowanie prac remontowych poprzez generowanie optymalnej sekwencji zadań w oparciu o dostępne zasoby.
Social-LCA – Narzędzie do oceny wpływu społecznego remontów budynków (opis zostanie uzupełniony wkrótce).
Każdy webinar będzie trwał 2 godziny i będzie składał się z prezentacji narzędzi oraz sesji pytań i odpowiedzi, a także ankiety oceniającej webinar.
Rejestracja: https://forms.gle/rgThLzrsCPbHRZz86
Link do dnia warsztatów zostanie wysłany po rejestracji. Jeśli nie chcesz rejestrować się przez formularz, prosimy o bezpośredni kontakt w celu uzyskania linku: Katarzyna Rajkiewicz, krajkiewicz@nape.pl.
Do kogo adresowane są webinaria: Webinaria są skierowane do konsultantów energetycznych, menedżerów remontów, architektów, menedżerów projektów, członków zespołów projektowych oraz właścicieli projektów.