Szósta edycja konkursu TOPTEN-HACKS OKNA 2022

Z dniem 1 marca 2022 otwarta została kolejna, szósta edycja konkursu TOPTEN-HACKS OKNA 2022.

Konkurs jest realizowany w ramach unijnego projektu badań i innowacji Horizon 2020. Programy TOPTEN oraz HACKS (Heating And Cooling Know-how and Solutions) pomagają wskazać grupę wyrobów (oraz ich producentów), które spełniają najwyższe wymogi efektywności energetycznej, jakości i poprawy komfortu życia. Celem konkursu jest wskazanie i promocja wśród konsumentów oraz inwestorów najlepszych pod kątem energetycznym, technicznym i  ekonomicznym okien pionowych, dachowych oraz drzwi zewnętrznych.  

Konkurs TOPTEN-HACKS OKNA 2022 organizowany jest przez Dolnośląską Agencję Energii i  Środowiska z Wrocławia oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii z Katowic. Uczestnikami konkursu mogą być producenci stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, przeznaczonej do montażu w indywidualnym i komunalnym budownictwie.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

  • Stowarzyszenie „Poszanowanie Energii i Środowiska” SAPE
  • Narodowa Agencja Poszanowania Energii NAPE S.A.
  • Polskie Okna i Drzwi
  • Zrzeszenie Audytorów Energetycznych
  • Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na Gali rozdania nagród, która odbędzie się w październiku 2022. Laureaci konkursu uzyskają prawo do korzystania ze znaku TOPTEN Polska oraz posługiwania się przygotowaną etykietą energetyczną, umieszczenie informacji w  zaangażowanych mediach i katalogu konkursowym.