Bezpłatny webinar dla członków ZAE pt. „Obliczanie zapotrzebowania energii wg PN-EN ISO 52016-1” dn. 20.12.2024 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu dla członków ZAE* pt. „Obliczanie zapotrzebowania energii wg PN-EN ISO 52016-1”, które odbędzie się 20 grudnia 2024 r. w godzinach  10:00 – 12:00.

 Forma uczestnictwa: TRYB ON-LINE** 

 Prowadzący: dr inż. Piotr Narowski

rejestracja otwarta tylko dla członków ZAE z opłaconą składką.

** platforma Google Meet

Limit osób: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 

                                                                     Brak wolnych miejsc!!

                    Szkolenie będzie nagrywane i udostępniane jako materiał edukacyjny dla członków ZAE.

  •  

Szkolenie dotyczące zagadnień wyznaczania zapotrzebowania na energię do ogrzewania i  chłodzenia budynku zgodnie z metodami opisanymi w normie PN EN ISO 52016-1. W trakcie szkolenia przedstawione zostaną metody obliczeniowe opisane w normie oraz zakres jej stosowalności. W dalszej części omówione zostaną podstawy modeli obliczeniowych dynamiki cieplnej budynków zbudowanych w oparciu o model skupionych oporów i pojemności cieplnych. Modele te są wykorzystywane w metodzie godzinowej opisanej w normie PN EN ISO 52016-1. W  trakcie szkolenia przedstawione zostaną dane wejściowe niezbędne do wykonania obliczeń rocznego zapotrzebowania na energię budynku metodą miesięczną i godzinową. Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane nowe typowe lata meteorologiczne oraz nowe parametry obliczeniowe klimatu zewnętrznego dla obszaru Polski niezbędne do prawidłowego określenia zapotrzebowania na energię budynków i opracowania świadectw charakterystyki energetycznej budynków.

dr inż. Piotr Narowski 

Specjalista fizyki budynków, termodynamiki, wymiany ciepła, systemów symulacji energetycznych, analizy parametrów klimatu zewnętrznego i parametrów obliczeniowych dla instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji budynków ogrzewnictwa. Główny obszar zainteresowań naukowych koncentruje się wokół analiz energetycznych dla potrzeb szeroko pojętego budownictwa oraz systemów ciepłowniczych. Zajmuje się tworzeniem oprogramowania komputerowego w językach C++, Python umożliwiającego projektowanie i symulacje energetyczne budynków w tym budynków o niemal zerowym zapotrzebowaniu na energię i ich instalacji.